| Printer Languages | PCL5c, PCL6, PDF |
| Scan Destinations | email, folder, URL, Media |
| Scan File Format | JPEG, TIFF-Multi/Single Page, PDF-Multi/Single Page, Slim PDF-Multi/Single Page, XPS-Multi/Single Page |
| Operating Systems Supported | Linux, Mac, Windows |
| Standard Memory | 2GB |
| Hard Disk | 320GB |
| Control Panel | 10.1" Colour LCD Touch Panel |
| Discontinued | No |
| Product Type | Multifunction Printers |
| Printer Type | Photographic & Fine Art |
| 60 Months for | R 1388.00 per month |
| 36 Months for | R 2039.00 per month |
| Condition | New |
| Paper Size | A4/A3 |
| Interface Connection | USB, USB |
| Print Speed (CPM) | Up to 60 ppm |
| Functions | Print/Copy/Scan/Fax |
| Mobile Printing | N/A |
| Duplex Printing | Yes |
| Paper Capacity - Standard | 1200 Sheets |
| Paper Capacity - Maximum | 4 650 Sheets |
| Bypass Tray Capacity | 100 Sheets |
| Paper Sources - Standard | 2x 550 Sheet Paper Cassette |
| Additional Paper Trays | Optional |
| Document Feeder | 200 Sheets |
| Copy Speed | Up to 60 ppm |
| Fax | Optional |
| Document Feeder Capacity | 220 sheets |
| Paper Weight Supported | Casettes–60 - 300gsm. Bypass-52 to 300gsm. Duplex-52 to 256gsm |
| Scan Speed | Up to 180 ipm |
| Dimensions | 1207 mm (h) x 643 mm (w) x 743 mm (d) |
| Weight | Approximately 100kg |
| Finisher(s) Included | No |
| Environmental Compliance | ENERGY STAR Certified, Rated EPEAT Gold9 |
| Scan Resolution | 600 dpi |
| Colour | Colour & Black & White |
| Print Resolution | Up to 1200 x 1200 dpi |
Refurbished Canon imageRUNNER C5030i Multifunction Printer
Refurbished Canon imageRUNNER C5035i Multifunction Printer
Refurbished Kyocera TASKalfa 3551ci Multifunction Printer
Refurbished Kyocera TASKalfa 3051ci Multifunction Printer
Refurbished Canon imageRUNNER C5235i Multifunction Printer
Refurbished Canon imageRUNNER C5240i Multifunction Printer
Refurbished Canon imageRUNNER Advance C3320i Multifunction Printer
Refurbished Canon imageRUNNER Advance C3330i Multifunction Printer
Refurbished Toshiba e-STUDIO 3055c Multifunction Printer
Refurbished Canon imageRUNNER Advance C3325i Multifunction Printer
Refurbished Xerox WorkCentre 7535 Multifunction Printer
Refurbished Xerox WorkCentre 7545 Multifunction Printer
Refurbished Xerox WorkCentre 7835 Multifunction Printer
Refurbished Kyocera TASKalfa 4551ci Multifunction Printer
Refurbished Canon imageRUNNER C5250i Multifunction Printer
Refurbished Canon imageRUNNER C5255i Multifunction Printer
Refurbished Konica Minolta Bizhub C224 Multifunction Printer
Refurbished Konica Minolta Bizhub C284 Multifunction Printer
Refurbished Konica Minolta Bizhub C364 Multifunction Printer