No Special products
| Printer Languages | UFR II, PCL6 |
| Scan Destinations | E-mail/Internet FAX, SMB, FTP, WebDAV |
| Scan File Format | TIFF, JPEG, PDF, XPS, Office Open XML |
| Operating Systems Supported | Windows, Mac |
| Standard Memory | 2GB RAM |
| Hard Disk | 60GB |
| Control Panel | 7″ Colour Touch Panel LCD |
| Discontinued | No |
| Product Type | Multifunction Printer |
| Printer Type | Laser Multifunction Printer |
| 60 Months for | R 1120.00 per month |
| 36 Months for | R 1649.00 per month |
| Condition | New |
| Paper Size | A4/A3 |
| Interface Connection | LAN, USB, WiFi |
| Print Speed (CPM) | Up to 25 ppm |
| Functions | Print/Copy/Scan/Fax - Optional |
| Mobile Printing | Yes |
| Duplex Printing | Yes |
| Paper Capacity - Standard | 1200 Sheets |
| Paper Capacity - Maximum | 2300 Sheets |
| Bypass Tray Capacity | 100 Sheets |
| Paper Sources - Standard | 2x 550 Sheet Paper Cassette |
| Additional Paper Trays | Optional |
| Document Feeder | 100 Sheets |
| Copy Speed | Up to 25 ppm |
| Fax | Optional |
| Paper Weight Supported | Casettes - 52 to 256 gsm. Bypass - 52 to 300 gsm. Duplex - 52 to 220 gsm. |
| Scan Speed | Up to 70 ipm |
| Dimensions | 687mm (w) x 891mm (d) x 565mm (h) |
| Weight | Approximately 65kg |
| Environmental Compliance | ENERGY STAR Certified |
| Scan Resolution | Up to 600 dpi |
| Colour | Black & White |
| Print Resolution | Up to 1200 x 1200 dpi |
Toshiba e-Studio 2822AF Multifunction Printer
Toshiba e-Studio 2329A Multifunction Printer
Canon imageRUNNER 2425i Multifunction Printer