No Special products
| Printer Languages | UFR II, PCL6 |
| Scan Destinations | E-mail/Internet FAX (SMTP), SMB3.0, FTP, WebDAV |
| Scan File Format | TIFF, JPEG, PDF, XPS, Office Open XML |
| Operating Systems Supported | Windows, Mac |
| Standard Memory | 2GB RAM |
| Hard Disk | n/a |
| Control Panel | 17.8cm TFT LCD WVGA Touch Screen |
| Discontinued | No |
| Product Type | Multifunction Printer |
| Printer Type | Laser Multifunction Printer |
| 60 Months for | R 864.00 per month |
| 36 Months for | R 1269.00 per month |
| Condition | New |
| Paper Size | A4/A3 |
| Interface Connection | LAN, USB, WiFi |
| Print Speed (CPM) | Up to 25 ppm |
| Functions | Print/Copy/Scan/Fax - Optional |
| Mobile Printing | Optional |
| Duplex Printing | Yes |
| Paper Capacity - Standard | 330 Sheets |
| Paper Capacity - Maximum | 580 Sheets |
| Bypass Tray Capacity | 80 Sheets |
| Paper Sources - Standard | 1x 550 Sheet Paper Cassette |
| Additional Paper Trays | Optional |
| Document Feeder | 50 Sheets |
| Copy Speed | Up to 25 ppm |
| Fax | Optional |
| Paper Weight Supported | Casettes - 64 to 90 gsm. Bypass - 60 to 157 gsm. Duplex - 60 to 90 gsm. |
| Scan Speed | Up to 35/25 ipm |
| Dimensions | 627 mm (h) x 665 mm (w) x 516 mm (d) |
| Weight | Approximately 39.2kg |
| Environmental Compliance | Blue Angel |
| Scan Resolution | Up to 600 dpi |
| Colour | Black & White |
| Print Resolution | Up to 600 x 600 dpi |
Toshiba e-Studio 2822AF Multifunction Printer
Toshiba e-Studio 2329A Multifunction Printer