No Special products
| Ink Type | Pigment Inks - Photo Black, Matte Black, Cyan, Yellow, Magenta |
| Software Included | Environmental Compliance |
| Media Feed and Output | Auto cutter, Borderless print, Roll Paper, Thick Media Support |
| Operating Systems Supported | Linux, Windows, Mac |
| Media Thickness | 0.08 mm - 1.5 mm |
| Discontinued | No |
| Product Type | Wide Format Printer |
| Printer Type | CAD & Technical |
| 60 Months for | R 6926,00 per month |
| 36 Months for | R 10172,00 per month |
| Paper Size | A0 (36") |
| Interface Connection | LAN, USB |
| Print Technology | Ultrachrome® XD aqueous pigment ink |
| Media Size | Up to 36" |
| Dimensions | 1.405 x 1.26 x 1.128 mm (Width x Depth x Height) |
| Weight | 118 kg |
| "Printer Languages | LFP Accounting Tool (Free download from Epson website), HDD Utility Software (Free download from Epson website), LFP Remote Panel 2, EpsonNet Config, LFP Print Plug-In for Office, MFP Utility (Accessed via browser), Remote Manager (Accessed via browser) |
| " Standard Memory | 1 GB |
| Colour | Colour & Black & White |
| Maximum Media Roll Diameter | 914mm |
| Print Resolution | 2,880 x 1,440 dpi |
Epson SureColor SC-T5100N Wide Format Printer
Epson SureColor SC-T5100 Wide Format Printer
Canon imagePROGRAF TM-350 Wide Format Printer
Canon imagePROGRAF TM-355 Wide Format Printer
Epson SureColor SC-T5405 Wide Format Printer
Epson SureColor SC-T5100M Wide Format Printer
Epson SureColor SC-T5700D Wide Format Printers
Canon imagePROGRAF TM-350 LM36 Wide Format Printer
Canon imagePROGRAF Pro GP-4000 Wide Format Printer
Epson SureColor SC-T5400M Wide Format Printer