X3-3065PHOTOCOPIER
Refurbished
No Special products
| Printer Languages | UFR II, PCL6 |
| Scan Destinations | Scan to Folder, Scan to PC/Server (using FTP/SMB protocol), Scan to E-mail , Scan to USB |
| Scan File Format | TIFF, JPEG, PDF |
| Operating Systems Supported | Windows, Mac |
| Standard Memory | 1GB RAM |
| Hard Disk | 160GB |
| Control Panel | 7" Colour Touchscreen |
| Discontinued | No |
| Product Type | Multifunction Printer |
| Printer Type | Laser Multifunction Printer |
| 60 Months for | R 727.00 per month |
| 36 Months for | R 1068.00 per month |
| Condition | Remanufactured |
| Paper Size | A4/A3 |
| Interface Connection | NFC - Optional, USB |
| Print Speed (CPM) | Up to 35 ppm |
| Functions | Print/Copy/Scan - Optional/Fax - Optional |
| Mobile Printing | No |
| Duplex Printing | Yes |
| Paper Capacity - Standard | 1050 Sheets |
| Paper Capacity - Maximum | 4050 Sheets |
| Bypass Tray Capacity | 50 Sheets |
| Paper Sources - Standard | 1x 1 500 Sheet Paper Cassette |
| Additional Paper Trays | Optional |
| Document Feeder | 1100 Sheets |
| Copy Speed | Up to 35 ppm |
| Fax | Optional |
| Paper Weight Supported | Casettes - 60 to 215 gsm. Bypass - 60 to 215 gsm. |
| Scan Speed | Up to 55 ppm |
| Dimensions | 596 mm (w) x 640 mm (d) x 1115 mm (h) |
| Weight | Approximately 65.1kg |
| Environmental Compliance | ENERGY STAR® |
| Scan Resolution | Up to 600 x 600 dpi |
| Colour | Black & White |
| Print Resolution | Up to 1200 x 1200 dpi |
Refurbished Konica Minolta Bizhub 223 Multifunction Printer
Refurbished Canon imageRUNNER 2525i Multifunction Printer
Refurbished Canon imageRUNNER Advance 4025i Multifunction Printer
Refurbished Canon imageRUNNER Advance 4035i Multifunction Printer
Refurbished Canon imageRUNNER Advance 4045i Multifunction Printer
Refurbished Canon imageRUNNER Advance 4235i Multifunction Printer
Refurbished Canon imageRUNNER Advance 4225i Multifunction Printer
Refurbished Canon imageRUNNER Advance 4245i Multifunction Printer
Refurbished Xerox WorkCentre 7120 Multifunction Printer
Remanufactured Ricoh Aficio MP 3352 Multifunction Printer
Remanufactured Canon iR A 4525i II Multifunction Printer
Remanufactured Canon iR A 4535i II Multifunction Printer
Remanufactured Canon iR A 4551i II Multifunction Printer
Remanufactured Konica Minolta Bizhub 364e Multifunction Printer
Remanufactured Xerox VersaLink B7035 Multifunction Printer
Refurbished Canon imageRUNNER 5065i Multifunction Printer