No Special products
| Printer Languages | PCL 6 (PCL 5 + XL 3.0), PostScript 3 (CPSI 3016), XPS |
| Scan Destinations | E-mail, SMB, FTP, USB, Box, USB, WebDAV, DPWS, TWAIN |
| Scan File Format | TIFF, PDF, JPEG, XPS, XLSX |
| Operating Systems Supported | Windows, MAC, Linux, Citrix, UNIX |
| Standard Memory | 2048MB RAM |
| Hard Disk | 250GB |
| Control Panel | Full Colour Touch Screen |
| Discontinued | No |
| Product Type | Multifunction Printer |
| Printer Type | Laser Multifunction Printer |
| Condition | New |
| Paper Size | A4/A3 |
| Interface Connection | NFC - Optional, USB |
| Print Speed (CPM) | Up to 28 ppm |
| Functions | Print/Copy/Scan/Fax |
| Mobile Printing | Yes |
| Duplex Printing | Yes |
| Paper Capacity - Standard | 1 100 Sheets |
| Paper Capacity - Maximum | 3 600 Sheets |
| Bypass Tray Capacity | 100 Sheets |
| Paper Sources - Standard | 1x 1 500 Sheet Paper Cassette |
| Additional Paper Trays | Optional |
| Document Feeder | 200 Sheets |
| Copy Speed | Up to 28 ppm |
| Fax | Yes |
| Paper Weight Supported | Casettes - 60 to 220 gsm. Bypass - 60 to 220 gsm. |
| Scan Speed | Up to 270 ipm |
| Dimensions | 735 mm (h) x 585 mm (w) x 660 mm (d) |
| Weight | Approximately 56.5kg |
| Environmental Compliance | ENERGY STAR Certified |
| Scan Resolution | Up to 600 dpi |
| Colour | Black & White |
| Print Resolution | 1 800 x 600 dpi |
Toshiba e-Studio 2822AF Multifunction Printer
Toshiba e-Studio 2329A Multifunction Printer
Canon imageRUNNER 2425i Multifunction Printer